Seriál-DRAHÉ KAMENY

 

DRAHÉ KAMENY UMĚJÍ LÉČIT - SERIÁL O LÉČBĚ A VYUŽITÍ DRAHÝCH KAMENŮ PRO ZDRAVÍ

 

Mnozí z nás už několikrát stáli někde v obchodě nebo u stánku s nabídkou různě velikých a nepřeberného množství barevných těchto kamínků a váhali jste,který si vybrat. Jestli si koupit ten,který se Vám líbí nebo ten,který Vám "patří" podle astrologie? Obojí je správné.Pokud Vás osloví kámen,který se Vám prostě jen líbí a přitom by Vám podle astrologického doporučení nepatřil,klidně si ho ponechte,takový kamínek si Vás prostě vybral.

A nyní co s ním?

Pár rad jsem si půjčila z knihy Miroslava Hrabici-Dar zdraví a můžete se jimi řídit:

,, POMALU SE S KAMÍNKEM,JENŽ TI MÁ PŘINÉST ZDRAVÍ A POHODU,SŽÍVEJ. PŘÁTEL SE S NÍM,VKLÁDEJ DO NĚHO SVÁ OČEKÁVÁNÍ,PROSBY I SLIBY ZA JEJICH NAPLNĚNÍ. ZÁŘENÍ KAMENŮ JE JEMNÉ,JAKO BY STÁLY V PROSTORU A ČASE. PROS HO,AŤ JE STÁLE KOUSEK CESTY PŘED TEBOU A UKAZUJE TI SPRÁVNÝ SMĚR. POPÍJEJ VODU,DO KTERÉ KAMÍNEK PŘEDTÍM PONOŘÍŠ,NOS HO PO KAPSÁCH NEBO ZAVĚŠENÝ NA KRKU JAKO AMULET."

Ač se to nezdá,ale takový kámen dokáže na sebe stáhnout spoustu negativní energie nejen od nás,ale i z prostoru,proto ho občas omyjte a nechte usušit na sluníčku,ať také " dobíjí " své baterky.

Mnoho radosti se svým kamínkem.

 

KŘIŠŤÁL- LEDOVÝ KÁMEN.

Název křišťál je odvozen z řeckého " kristallos ",což znamená led.Do 13.století byl totiž křišťál považován za zkamenělý led,který vzniká v krajích věčného sněhu a ledu.V chladných dnech dodává lidskému organismu energii a zasahuje v podpůrné léčbě hrdla,chrapotu a kašle.

Značného významu nabyl křišťál v antice:oblíbené byly řezby a kameje,pečetní prsteny.Římští patricijové si v létě ochlazovali ruce křišťálovými koulemi.Aristoteles psal,že křišťál pomáhá od promrznutí a chrání před špatnými sny.

Zesiluje energii,podněcuje imunitní systém.

Křišťál odstiňuje negativní vlivy okolí,z energetického hlediska má mimořádné schopnosti uzdravovat,je nejsilnějším zesilovačem energie.Chrání před radiací,pročišťuje duši a rozpouští staré karmické zátěže.Ze zdravotního hlediska podněcuje činnost imunitního systému.Celkově očišťuje a posiluje všechny orgány.Léčí především nemoci ledvin,močového měchýře,pomáhá rozmělňovat močové kameny.Posiluje činnost srdce.Stimuluje činnost mozku a hypofýzy,léčí dvanácterník.Pomáhá při problémech s dýcháním a kašlem,doporučuje se proti prochlazení.Ulehčuje porod a podporuje tvorbu mateřského mléka.Usnadňuje hojení popálenin,zlepšuje vlastnosti krve,posiluje paměť.

Nejen pro jasnovidce.

Již od nepaměti se využívá jako kámen jasnovidců-odkrývá 3.oko.Zvyšuje psychické schopnosti,uvolňuje skrytou paměť,umožňuje vstupovat v telepatický kontakt,je naším mentálním lékařem.Křišťál je vhodný zejména pro 2.,5. a 7.čakru.Dá se ovšem využít k harmonizaci všech čaker.Pomáhá energeticky dobíjet jiné kameny.

Astrologicky je nejčastěji přiřazován Blížencům a Vodnářům.

 

RŮŽENÍN

Je kámen sympatický,krásně zbarvený,velmi oblíbený a široce dostupný.Patří také do skupiny křemene,jde o jeho růžově zbarvenou odrůdu.Barva však kolísá od velmi jemně růžové až po sytě růžové odstíny,které však někdy bývají nestálé.Mezi nalezišti svou kvalitou jednoznačně vynikají brazilská,kde se růženín jako na jediném místě na světě častěji nachází i krystalovaný.

Optimismus,radost,láska.

Obecně považujeme růženín za energeticky velmi silný léčivý kámen,který je majiteli schopen pomoci v celé řadě problémů na zdravotní i psychické úrovni.Především vyniká schopností zacelit rány po nezdařeném partnerském vztahu.Dokonce podporuje naši vůli a odvahu v hledání vztahu nového.Zahrnuje nás optimismem,láskou k ostatním a radostí ze života.Růženín nás tak učí hledat-v sobě lásku,přání,tužby i vlastní životní cestu.Ve středním věku nám pomůže srovnat se s krizemi náročného životního období.Podněcuje hluboko v nás schované krásné schopnosti-především láska k hudbě a umění obecně.

Odstraňuje negativní energie a elektromagnetický smog z našeho okolí,proto růžový kámen pokládejte vedle televize,monitoru počítače nebo v ložnici blízko postele,kde čistí ovzduší.

Začněte právě růženínem.

Kámen potlačuje stres a jeho dopady na organismus.Na zdravotní úrovni je nejčastěji užíván pro podporu správné činnosti srdce,posílení krvetvorby,např.proti anémii i leukémii.Zlepšuje činnost ledvin,pohlavních orgánů,užívá se jako podpůrný prostředek při problémech se žaludkem a játry.

Jako velmi silný kámen je schopen nahradit i jiné kameny a normalizovat činnost všech čaker.

Z pohledu astrologie je kámen nejčastěji přiřazován Vahám,Vodnáři nebo i Blížencům.

 

AMETYST

Patří stejně jako křišťál mezi odrůdy obecného křemene,je jeho fialově zbarveným zástupcem.Odstíny ametystu se pohybují od jemně fialových,lila až po temně fialové.Bývá často vykrystalizován v perfektní krystaly.Známé jsou lokality např.Las Vigas v Mexiku,na Madagaskaru či v Magadanské oblasti v Rusku.Nejčastěji se ovšem setkáváme s ametystovými drúzami z Brazílie nebo Uruguaye.U nás jsou podobné horniny v Podkrkonoší-z okolí Kozákova,Rváčova či za Turnovem okolí Rašovky,v Krušných horách na Kadaňsku,na Moravě na Třebíčsku.

Název kamene je odvozen z řeckého " ametystes "- nepijící.Již ve starém Římě se z ametystu zhotovovaly nádobky na víno,které způsobovaly,že člověk nepodlehl opilosti a zmíněná nádoba navíc též neutralizovala různé jedy.

Léčivé síly ametystu jsou obvykle silné a účinné při léčbě bezesných stavů a problémů s usínáním.Ametyst brání negativním energetickým vlivům (např.útokům černé magie) a odstiňuje negativní energie geopatogenních zón.

Léčí problémy s neplodností,se žaludkem a se střevy.Zlepšuje též vstřebávání vody v těle.Na hormonální úrovni podporuje produkci hormonů a činnost žláz s vnitřní sekrecí.Pomáhá proti bolestem hlavy,čistí krev a zlepšuje výměnu krve.Dobře zabírá i při problémech s ledvinami.Používá se také k výrobě elixírů pro omývání vlasů,ke zlepšení jejich výživy.

Fialová je barvou mystiků.

Ne náhodou je již po staletí znám tzv.papežský prsten s velkým broušeným ametystem,který si nastupující papeži postupně předávají.Fialový ametyst totiž dokáže omezovat obavy ze všeho zlého,podporuje soustředění a duchovní vnímání.Rovněž posiluje paměť a schopnost rozhodnout se,omezuje stresové stavy,vztek a zlobu.S jeho pomocí se lépe ztotožňujeme s nepříjemnou realitou např.po ztrátě blízké osoby.

Je velmi vhodný pro meditace,zvlášť společně s křišťálem.Přikládá se především na 3.oko.Dobře čistí auru a je ideální zejména na práci se 6.a7.čakrou.

Z astrologického pohledu je ametyst kamenem vzdušného trigonu ( Vodnář,Blíženci,Váhy ) a znamení Ryb.Pomáhá především lidem narozeným ve 3.,12.,21.a 30.dni v měsíci.Drží v sobě sílu planet Neptun,Venuše,Jupiter a Merkur.Bývá řazen ke kamenům míru a rovnováhy.

 

AKVAMARÍN

Jde o modře zbarvenou odrůdu minerálu berylu a v historii člověka má významné místo.Ve středověku se často užíval k výrobě okének do monstrancí a relikviářů.Bývá zaměňován s topasem,u nálezů je nezbytná obezřetnost.Z nejznámějších nalezišť můžeme uvést USA,Brazílii,Namíbii,Nigérii,Mosambik,Madagaskar a Tanzánii.V současnosti se setkáváme s krásnými kameny z Pákistánu,další bohaté lokality jsou v Rusku a v Indii.V Česku známe historické nálezy z živcových lomů v okolí Písku a v okolí Šumperku.Zdejší kameny bývají značně popraskané,mají kalnější a zelenější zabarvení a rozměr do 1cm.

Proti kolísavému tlaku,alergii i k udržení manželství.

Z léčitelského hlediska má akvamarín poměrně široké uplatnění.Rozdělí a přerozdělí energii v organizmu,mírní alergické reakce ( senná rýma ),zmenšuje otoky,edémy a slzení očí.Užívá se k rozkolísanému hormonálnímu systému,přispívá k odvykání kouření i pití alkoholu.Pomáhá léčit žaludek,játra,plíce,sliznice,zuby a dásně.

Také slouží jako podpůrný prostředek k udržení manželství a věrnosti.Stabilizuje duševní pochody,krotí deprese,agresivitu a libido.Mírní pocity sebelítosti,učí správnému sebehodnocení.Stabilizuje duševní pochody,převádí nositele na vyšší stupeň poznání.Je vhodný k meditaci,dosažení duševní čistoty a harmonie duše i těla.

Je silným ochranným štítem aury,harmonizuje všechny čakry,především šestou.Je vhodný pro Ryby,Raka a Vodnáře,nedoporučuje se Štírům a Blížencům.

Z mystického a magického pohledu jde o kámen,který má silné schopnosti odolávat mocnostem temnot.Bývá prostředníkem ke kontaktu se strážným andělem a jinými světelnými bytostmi.Je kamenem mystiků,vizionářů a léčitelů.