NABÍDKA  MASÁŽÍ

 

Bowenova terapie

bowen

Bowenova reflexní Masáž je velmi šetrná, zcela neagresivní metoda, ve které je tělo vnímáno jako celek, bez zaměření na symptomy. Jedná se o velmi jemnou manipulaci s měkkou tkání. Praktikant svými prsty pohybuje kůží přes sval nebo šlachu, poté vyvine velmi jemný tlak a po krátké čekací době se stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Jednoduché pohyby jsou řazeny do osvědčených postupů. Tato technika působí na úrovni fyzické i emocionální. Některá místa, přes které se pohyby provádějí, jsou křižovatkou energetických drah. Jemné reflexní manipulace stimulují tyto dráhy. Jedna teorie je založena na vztahu k čínským poledníkům a tokům energie „Chi“ v těle. Jiná teorie je o vydráždění nervových impulsů a podporování pamětí buněk těla, aby se vrátilo do svého přirozeného zdravého stavu. Je to práce s vesmírnou inteligencí buněk organismu. Tělo reflexně reaguje na tyto podněty uvolněním přetažených svalů, zvyšuje krevní zásobování a lymfatické odvodňování v postižené oblasti , zlepší se prokrvení, vylepší se vstřebávání živin a vylučování toxinů. Dochází k odstranění blokád, bolesti, ke správnému držení těla a k obnovení vlastních hojivých procesů těla.
Toto léčebné umění podporuje vylepšení následujících problémů: astma, artritida, syndrom karpálního tunelu, chronický únavový syndrom, potíže s nervosvalovou rovnováhou, zánět lymfatických uzlin a cest, kolika, migrény, záněty ledvin, močového měchýře a močových cest, noční pomočování u dětí, trávicí a dýchací potíže, menstruační nepravidelnost, zánět sedacího nervu, skolióza, neplodnost, trávicí potíže, vysoký krevní tlak, nevyrovnané kyčle, bolesti kolen a Achillovy šlachy, „zamrzlé“ rameno, tenisový loket, sportovní úrazy…
Velmi často klienti najdou úlevu ihned. Někdy trvá několik dní než Bowenova reflexní masáž zabere. Po Bowenove proceduře nedoporučuji absolvování jiné manipulační terapie po dobu 9 dní. Je to doba, během které má tělo čas na odpověď. Často budete překvapeni z rychlé účinnosti této praktiky, výsledky často přichází ihned při první seanci. Čas trvání masáže je 10 až 40 min., dle cíle terapie. Většina pacientů potřebuje jen tři procedury s týdenním odstupem.

 

Klasická masáž

Rekondiční a regenerační masáž je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Je oceňována nejen při bolestech v oblasti páteře, ale působí efektivně i na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů a v neposlední řadě i nervové soustavy. Pomáhá tedy nejen při odstraňování již vzniklých zdravotních obtíží, ale její využití by mělo být zejména v oblasti prevence a předcházení těmto nepříjemným a často i velice bolestivým stavům.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY
 

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede Vás k maximální relaxaci a uvolnění.  Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Zbavíte se obrovské psychické zátěže,přestane Vás bolet hlava,starosti jsou hned menší.Budete se cítit jako znovunarození. Indická masáž hlavy je součástí systému ajurvédy,který prostřednictvím doteku přináší klid a ošetření.

Není tedy divu,že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození.

 

Reflexní terapie

O reflexní terapii
Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku :). Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

 

  Terapie založená na reflexních bodech na chodidlech, které odpovídají daným orgánům našeho těla. Každý reflexní bod je zakončením reflexní (nervové) dráhy, která začíná například v mozku, prochází danými orgány a končí na našem chodidle. Reflexní terapie pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Zkušený terapeut díky této metodě rozpozná příčiny zdravotních problémů. 

 

Masáž lávovými kameny

 Kořeny této masáže sahají 4000 let zpět. Již v této době se vědělo o účinku lávových a jiných drahých kamenů. Horké kameny znali již američtí indiáni, hojně se používaly v Indii, Egyptě, Mezopotámii, Tibetu, Číně a na Havaji.

Havajská masáž lávovými kameny vychází z havajské masáže kahuna lomi lomi. Terapeut využívá předloktí, lokty a klouby, což v kombinaci s rytmickými hmaty přispívá k vysokému terapeutickému a relaxačnímu účinku. Svaly se důkladně promasírují a prohřejí, životní energie uvězněná v zatuhlých svalech a kloubech se uvolní a rozproudí harmonicky po celém těle. Obnovený tok energie způsobí velmi příjemný stav klidu, kdy všechny myšlenky odplouvají a my zažíváme blažený pocit, že vše je jak má být. Tento hluboký klid a vyrovnání se stále vrací ještě několik dní po masáži (u někoho i déle).

Při terapii se používají lávové kameny, které mají silnou energetickou vibraci a obsahují velké množství železa. Uvolňováním kovových iontů přispívá k urychlení regenerace tkání a rychlému odstraňování bloků na meridiánech. Teplo sálající z kamenů ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže masér může pracovat s hlubšími vrstvami tkáně.

Horké kameny: stimulují oslabené partie, krevní a mízní oběh, zvyšují mikrocirkulaci, zrychlují buněčný metabolismus, urychlují odstraňování škodlivin a toxinů, odstraňují svalové spasmy a blokády, vyživují meziobratlové vazy spolu s použitým olejem, urychlují regeneraci, prohlubují relaxaci a energetické toky v těle, prohřívají celé tělo a celkově uvolňují centrální nervovou soustavu.

 

Medová masáž

 

  Tato medová masáž patří mezi staré a ověřené postupy ukrajinského lidového léčitelství. Do západní Evropy přinesl medové masáže Oleg Lohnes, který vedl Institut pro lidovou medicínu v Kyjevě. Medová masáž se uchytila v Německu, Rakousku, setkat se s ní můžeme i v maďarských termálních lázních.

Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Zároveň je zpříjemněna a synergicky propojena s aromaterapií. Masáží medem ,tzv. pumpováním z organismu, se tělo zbavuje škodlivin a zároveň jsou do těla vpravovány účinné látky z medu i éterických olejů. V medu navíc jejich aroma vynikne více než při klasické masáži s olejovým základem.

PRŮBĚH MEDOVÉ MASÁŽE:

Na záda je rozetřena vrstva rozehřátého medu, do kterého jsou přimíchány příslušné éterické oleje a pomocí střídavého houpavého pohybu obou dlaní (tzv.pumpování) je masáž prováděna, přičemž se dodržuje tok lymfy. Vždy po 20 minutách se med smyje s pomocí žínky teplou vodou a použije se med nový. Odstraňují se tak nečistoty a toxiny v průběhu procedury. Po ukončení masáže se med dobře smyje teplou vodou a pokožka se osuší ručníkem. Pleť je nelepivá, hladká, pružná a dobře prokrvená.

 MEDOVÁ MASÁŽ POMÁHÁ:

  • při stresu
  • chronických onemocnění
  • proti stárnutí pleti
  • při detoxikaci organismu (odstraňuje toxiny z těla a aktivuje vnitřní orgány)
  • k lepšímu prokrvení pokožky
  • při nečisté aknózní pleti
  • oživuje celý organizmus (vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu)
  • při bolestech kloubů, artróze, artritidě a revmatizmu
  • masáž stehen zase pomáhá redukovat celulitidu